X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 01.02.2019 р. № 375/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про плату за землю

Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо сплати земельного податку (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що має у постійному користуванні земельну ділянку комунальної власності загальною площею 5,0 га (далі - Ділянка), що розташована за межами населеного пункту, нормативну грошову оцінку (далі — Оцінка) якої не виконано. Частина Ділянки площею 0,765 га членами Товариства не приватизована.

Товариство, посилаючись на ст. 277 Кодексу (у редакції, що діяла до 01.01.2015 в частині ставки Податку в розмірі 5 відс. Оцінки одиниці площі ріллі по області), запитує про порядок обчислення та сплати податкових зобов’язань з Податку за Ділянку, що перебуває у Товариства на праві постійного користування, розташована за межами населеного пункту, Оцінку якої не виконано.

Загальний підхід щодо оподаткування земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, Оцінку яких не проведено, визначено ст. 277 Кодексу. Податкові зобов’язання з Податку для вказаних земельних ділянок обчислюються з урахуванням Оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області та ставки, встановленої рішенням органу місцевого самоврядування в межах ставок, визначених ст. 277 Кодексу, а саме у розмірі не більше 5 відс. Оцінки одиниці площі ріллі по області.

Середні показники Оцінки одного гектара угідь в регіонах України (у розрізі областей) за період 1995-2018 роки та порядок застосування Методики Оцінки оприлюднені на офіційному сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (land.gov.ua/icat/otsinka-zemel), а також на офіційному порталі ДФС у розділі Довідники (sfs.gov.ua/dovidniki--reestrі--регеlіk/dovidnikі-/325490.html).

З огляду на те, що здійснення контролю за дотриманням земельного законодавства, затвердження ставок Податку відповідно до Кодексу належить до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад (ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»), вважаємо за необхідне Товариству з метою упередження спірних питань щодо податкових зобов’язань з Податку звернутися до органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки для здійснення всіх заходів щодо виконання робіт із землеустрою, Оцінки та з’ясування розміру ставки Податку.

Водночас звертаємо увагу, що у Товариства виникають 3 (три) різні об’єкти оподаткування Податком:

1) земельні ділянки, які набуті у власність (приватизовані) - податкові зобов’язання з Податку виникають у фізичних осіб - членів Товариства, які скористалися правом на приватизацію земельних ділянок;

2) земельні ділянки колективного садівництва (не приватизовані) -
податкові зобов’язання з Податку виникають у членів Товариства, які не скористалися    правом на приватизацію    земельних ділянок
та використовують таку земельну ділянку у спільній сумісній власності;

3) земельні ділянки загального користування - податкові зобов’язання з Податку виникають у Товариства та формуються за рахунок членів Товариства, які скористалися та не скористалися правом на приватизацію земельних ділянок.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).