X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 11.02.2019 р. № 481/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо питання встановлення відповідності умов для контрольованих операцій принципу «витягнутої руки» по ввезенню у митному режимі імпорту товарів, що мають біржове котирування та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє таке.

Відповідно до п.п. 39.1.1 п. 39.1 ст. 39 Кодексу платник податку, який бере участь у контрольованій операції, повинен визначати обсяг його оподатковуваного прибутку відповідно до принципу «витягнутої руки».

Обсяг оподатковуваного прибутку, отриманого платником податку, який бере участь в одній чи більше контрольованих операціях, вважається таким що відповідає принципу «витягнутої руки», якщо умови зазначених операцій не відрізняються від умов, що застосовуються між непов’язаними особами у співставних неконтрольованих операціях (п.п. 39.1.2 п.39.1 ст.39 Кодексу).

Відповідно до п.п. 39.2.1.3 п. 39.2 ст. 39 Кодексу для контрольованих операцій з вивезення у митному режимі експорту та/або ввезення у митному режимі імпорту товарів, що мають біржове котирування, встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» з метою оподаткування доходів (прибутку, виручки) платників податків, що є сторонами контрольованої операції, здійснюється за методом порівняльної неконтрольованої ціни.

Для встановлення відповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки» використовується діапазон цін на такі товари, що склалися на товарній біржі.

Перелік товарів, що мають біржове котирування, та світових товарних бірж для кожної групи товарів визначено постановою Кабінету Міністрів України від 08 вересня 2016 року № 616 «Про затвердження переліку товарів, що мають біржове котирування, та світових товарних бірж для встановлення відповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки». Зокрема, для товарів: сік яблучний з числом Брікса не більш як 20 та сік яблучний інший (код згідно з УКТ ЗЕД 200971, 200979) - визначено товарну біржу - Зернова біржа Міннеаполіса (Minneapolis Grain Exchange, MGEX).

Крім цього, абзацом четвертим п.п. 39.2.1.3 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу передбачено, що в разі застосування платником податків для встановлення відповідності умов таких операцій принципу «витягнутої руки» методів, зазначених у підпунктах 39.3.1.2 - 39.3.1.5 п.п. 39.3.1 п. 39.3 ст. 39 цього Кодексу, платник податків повинен до 1 травня року, що настає за звітним, подати до контролюючого органу, в якому він перебуває на обліку, письмову інформацію в довільній формі, в якій зазначаються дані про всіх пов’язаних з платником податків осіб, які брали участь у ланцюгу купівлі-продажу таких товарів (до першого непов’язаного контрагента).

Таким чином, для контрольованих операцій з вивезення товарів у митному режимі експорту, що мають біржове котирування, Кодексом передбачено можливість застосування також інших методів встановлення
відповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки», а саме: ціни перепродажу, «витрати плюс», чистого прибутку, розподілення прибутку.

Водночас зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податку, якому надано таку консультацію.