X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 12.02.2019 р. № 487/С/99-99-13-01-04-14/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула Ваше звернення «...» та повідомляє, що з питання оподаткування цільової благодійної допомоги, отриманої фізичною особою - підприємцем від «...», яке є представництвом міжнародної благодійної організації, Вам надано індивідуальну податкову консультацію «...», в якій зазначено:

«Отримання фізичною особою - підприємцем допомоги у вигляді грошових коштів в рамках проекту «Програма економічного розвитку східної України» на розвиток підприємницької діяльності від благодійника - підрозділу іноземної неурядової організації, не є результатом від здійснення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, тому зазначена допомога оподатковується за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податків - фізичних осіб».

Оподаткування доходів платників податку - фізичних осіб регулюється розділом IV ПКУ відповідно до п.п. 162.1.1 п. 162.1 ст.162 якого, платниками податку на доходи фізичних осіб є фізична особа - резидент, яка отримує доходи з джерел їх походження в Україні.

Підпунктом 163.1.1 п. 163.1 ст.163 ПКУ передбачено, що об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включаються, зокрема, інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ (п.п. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 ПКУ).

Також вказані доходи є об’єктом оподаткування військовим збором (п.п. 1.2 п.16 підрозд.10 розділу XX ПКУ).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) податку на доходи фізичних осіб та військового збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ.

Водночас слід зазначити, що відповідно до копії Договору цільової благодійної допомоги «...» (далі - Договір), укладеного між «...»-Замовником та Вами, фізичною особою - підприємцем як Виконавцем, Замовником надана цільова благодійна допомога Виконавцю для внутрішньо переміщених осіб та осіб, постраждалих від конфлікту (особи, які проживають в населених пунктах, на території яких здійснювалася антитерористична операція, згідно з постановою КМУ № 1275-р від 2 грудня 2015 року) через професійну реабілітацію.

Оскільки надана фізичній особі - підприємцю благодійна допомога не є результатом від здійснення нею підприємницької діяльності, така допомога включається податковим агентом до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи як інший дохід та оподатковується на загальних підставах.

Відповідно до п. 50.1 ст. 50 ПКУ у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Згідно з п.п. 14.1.115 п.14.1 ст.14 ПКУ надміру сплачені грошові зобов’язання - це суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов’язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Платник податків має право на залік чи повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів у порядку, встановленому ПКУ (п.п.17.1.10 п.17.1 ст. 17 ПКУ).

Помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику відповідно до ст.43 ПКУ та ст. 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу (п.43.1 ст.43 ПКУ).

Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми (п.43.3 ст.43 ПКУ).

Крім того, суми єдиного податку, сплачені відповідно до абзацу другого пункту 295.1 і пункту 295.5 цієї статті, підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів із цього податку за заявою платника єдиного податку (п. 295.6 ст. 295 ПКУ).

Зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.