Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула лист щодо реалізації через роздрібну мережу тютюнових виробів на упаковці яких відсутнє засвідчення їх максимальних роздрібних цін та ціноутворення на таку продукцію та в межах компетенції повідомляє таке.
Підприємство запитує чи можна реалізовувати через роздрібну мережу тютюнові вироби за кодами 2402 10 00 00 та 2403 згідно з УКТ ЗЕД на споживчій упаковці яких відсутні встановлені виробником або імпортером максимальні роздрібні ціни на таку продукцію та чи застосовується поняття «максимально роздрібна ціна» на такі тютюнові вироби.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з підпунктом 1 пункту 3 Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 236, основним завданням ДФС є, зокрема, реалізація державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон № 481).
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України встановлені Законом № 481.
Відповідно до ст. 1 Закону № 481 та п.п. 14.1.252 п. 14.1. ст. 14 Кодексу: «тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування».
Також ст. 11-1 Закону № 481 максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби встановлюється виробником або імпортером тютюнових виробів та наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення. Виключень щодо кодів 2402 10 00 00 та 2403 згідно з УКТ ЗЕД чинним законодавством не передбачено.
Керуючись нормами чинного законодавства України, суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання повинні провадити свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |