Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо визначення коду товару з метою правильності його відображення при складанні податкових накладних та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).
Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які визначені ПКУ.
Пунктом 44.1 статті 44 розділу II ПКУ встановлено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим пункту 44.1 статті 44 розділу II ПКУ.
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПКУ розділу V ПКУ на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.
Перелік обов’язкових реквізитів, які зазначаються у податковій накладній, визначено у підпунктах «а» - «й» пункту 201.1 статті 201 розділу V ПКУ, зокрема таким реквізитом є код товару згідно з УКТ ЗЕД, затвердженій Законом України від 19 вересня 2013 року № 584-VІІ «Про Митний тариф України».
Таким чином, пунктом 201.1 статті 201 розділу V ПКУ передбачена необхідність зазначення у податковій накладній обов’язкових реквізитів, зокрема коду товару згідно з УКТ ЗЕД. Під час складання податкової накладної за операціями з постачання товарів/послуг платник ПДВ самостійно визначає відповідність таких товарів/послуг певному коду згідно з УКТ ЗЕД.
Міжнародною основою УКТ ЗЕД є Гармонізована система опису та кодування товарів Всесвітньої митної організації.
З метою забезпечення єдиного тлумачення і застосування УКТ ЗЕД в Україні запроваджено Пояснення до УКТ ЗЕД, побудовані на основі Пояснень до ГС версії 2012 року та Комбінованої номенклатури Європейського Союзу і затверджені наказом Державної фіскальної служби України від 09.06.2015 № 401.
Класифікація товарів здійснюється відповідно до Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД з урахуванням характеристик товару, що є визначальними для їх класифікації згідно з УКТ ЗЕД.
Згідно з попереднім рішенням про класифікацію та кодування товару згідно з УКТ ЗЕД (далі - ПРК) у митниці ДФС товар з описом: компресорна повітряна станція, з криво-шатунним механізмом, продуктивністю, надлишковим робочим тиском, змонтована у контейнері. Складові одиниці компресорної станції: дизельні двигуни приводів компресорних установок; повітряний гвинтовий компресорний блок; поршневий (криво-шатунний) компресорний блок, класифікується у товарній підкатегорії - 8414 80 59 00.
Митницею ДФС прийнято ПРК на вантажний автомобіль (шасі) типу, новий: тип двигуна: дизельний, потужність. Загальна кількість місць: календарний рік виготовлення; модельний рік. Вантажопідйомність, маса в разі максимального навантаження. Призначення: транспортування компресорних повітряних станцій та класифіковано у товарній підкатегорії - 8704 23 91 00.
Згідно з УКТ ЗЕД автомобілі спеціального призначення класифікуються у товарній позиції 8705.
До цієї товарної позиції включається ряд видів транспортних засобів, спеціально сконструйованих або пристосованих для розміщення різних пристроїв, які надають їм можливості виконувати визначені нетранспортні функції; тобто основною метою транспортного засобу цієї товарної позиції не є перевезення людей або вантажів.
У поясненнях до товарної позиції 8705 зазначено, що до цієї позиції включаються транспортні засоби, які повинні фактично являти собою переважно комплектне шасі моторних транспортних засобів або вантажний автомобіль у тому розумінні, що він містить принаймні такі механічні агрегати: двигун, коробку передач і пристрої керування переключенням передач, рульові та гальмові пристрої.
Винятком до цієї товарної позиції є самохідні колісні транспортні засоби, в яких шасі та робоче обладнання спеціально підігнані один до одного та утворюють єдиний механічний агрегат (наприклад, самохідні автогрейдери). У цьому випадку устаткування не просто встановлено на шасі моторного транспортного засобу, а повністю інтегроване з ним; шасі не може використовуватися для інших цілей і може мати ті основні властивості автомобіля, що зазначені вище.
У разі якщо компресорна повітряна станція змонтована на шасі вантажного автомобіля та працює незалежно від транспортного засобу, основною метою такого транспортного засобу є виконання нетранспортних функцій, класифікацію слід здійснювати у межах товарної позиції 8705.
Відповідно до висновку торгово-промислової палати станції компресорні пересувні у вигляді контейнера з обладнанням компресорної станції, які змонтовані на шасі вантажного автомобіля, класифікуються у товарній підкатегорії - 8705 90 80 90.
Класифікація товару згідно з УКТ ЗЕД здійснюється на підставі встановлених відповідно до техніко-технологічної документації визначальних для їх класифікації характеристик.
Відповідно до пункту 12 статті 356 Митного кодексу України достовірною техніко-технологічною документацією вважаються офіційні видані книги, державні та галузеві стандарти, технічні умови, специфікації, каталоги, креслення і паспортні дані на виріб виробника.
Таким чином, з питання визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, пропонуємо повторно звернутися до контролюючого органу у встановленому порядку з наданням відповідних документів (їх копій), зокрема техніко-технологічної документації.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу II ПКУ).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |