Головне управління ДФС у м. Києві на звернення Товариства щодо орендної плати за землю, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що договором оренди встановлено розмір орендної плати за земельну ділянку у розмірі 2 (двох) відсотків від нормативної грошової оцінки землі.
Товариство запитує, в якому розмірі справляється орендна плата за земельну ділянку.
Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України (далі - ЗКУ), а справляння плати за землю Податковим кодексом України (далі - Кодекс) та Законом України «Про оренду землі» (далі — Закон).
Пунктом 1 ст. 93 ЗКУ встановлено, що право оренди земельної ділянки -це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.
Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності справляється відповідно до вимог ст. 288 Кодексу.
Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п. 288.1 ст. 288 Кодексу).
Платниками орендної плати є орендар земельної ділянки, об’єктом оподаткування - земельна ділянка, надана в оренду (п. 288.2 та п. 288.3 ст. 288 Кодексу).
Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем, але річна сума платежу не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території (п. 288.5 ст. 288 Кодексу).
У разі зміни договору зобов’язання сторін змінюються з моменту досягнення домовленості про зміну договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни (част. третя ст. 653 Цивільного кодексу України).
З огляду на зазначене, орендна плата за земельну ділянку до перегляду розміру орендної плати шляхом внесення відповідних змін у договір оренди, справляється орендарем відповідно до п. 288.5 ст. 288 Кодексу та розмірі, що встановлено у договорі оренди земельної ділянки.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |