Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо порядку обчислення розміру орендної плати у разі зміни нормативної грошової оцінки землі, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідмоляє.
Товариство проінформувало, що з Одеською міською радою у 2014 році уклало договір оренди землі, згідно з яким орендна плата здійснюється відповідно до нормативної грошової оцінки землі, чинної на момент укладання договору з урахуванням відповідних коефіцієнтів індексації. З 01.01.2017 року згідно з рішенням Одеської міської ради від 29.06.2016 № 756-VII введено в дію нову нормативну грошову оцінку землі. До звернення Товариство додало копію договору оренди землі 2014 року, зареєстрованого у реєстрі за №... (далі - Договір), копію Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки м. Одеси 2017 року (далі - Витяг), копію Повідомлення Одеської міської ради від 29.12.2016 № 01-13/7178 щодо введення в дію з 01.01.2017 нової нормативної грошової оцінки земель міста. Товариство просить надати роз’яснення щодо порядку обчислення розміру орендної плати, подання відповідної податкової звітності та правомірності застосування нової нормативної грошової оцінки земельної ділянки у разі не внесення змін до договору оренди землі.
Питання нарахування та сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, як форми справляння плати за землю, регулюється Розділом ХIII Кодексу.
Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, яким встановлюються розмір та умови внесення орендної плати (п. 288.1, п.288.4 ст. 288 Кодексу). На виконання п. 286.2 ст. 286 Кодексу у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі платники плати за землю надають довідку (витяг з технічної документації) разом з податковою декларацією з плати за землю.
Нормативна грошова оцінка є базою оподаткування орендною платою, а розміром орендної плати є відсоткова ставка, визначена Договором.
Підпунктами 4.1 та 4.5 п. 4 Договору зазначено, що орендна плата за земельну ділянку розрахована у розмірі 5 відс. нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки і цей розмір може бути переглянутий у разі введення в дію нової нормативної грошової оцінки земель міста.
Отже, з введенням в дію з 01.01.2017 нової нормативної грошової оцінки землі може бути переглянутий тільки розмір орендної плати, який за Договором становить 5 відсотків.
Порядок обчислення орендної плати не залежить від фіксування у Договорі факту зміни нормативної грошової оцінки землі.
Зміна нормативної грошової оцінки землі як бази оподаткування платою за землю (у т.ч. бази визначення річної суми орендної плати), є обов’язковою для застосування.
Враховуючи зазначене, введена в дію з 01.01.2017 нова нормативна грошова оцінка, зазначена у Витягу, має враховуватися Товариством при розрахунку орендної плати за 2017 рік з застосуванням розміру орендної плати 5 відс., незалежно від того, чи внесені до Договору зміни щодо нової нормативної грошової оцінки.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, жому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |