X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 18.02.2019 р. № 580/Ч/99-99-13-01-04-14/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула Ваше звернення «........» щодо порядку оподаткування податком на додану вартість (далі - ПДВ) операцій платника податку з доставки періодичних видань друкованих засобів масової інформації (крім видань еротичного характеру) та повідомляє таке.

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Згідно з підпунктами «а» і «б» п. 185.1 ст. 185 ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до ст. 186 ПКУ розташоване на митній території України.

Під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (п.п. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Водночас, відповідно до п.п. 197.1.25 п. 197.1 ст. 197 розділу V ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання (передплати) та доставки періодичних видань друкованих засобів масової інформації (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, підготовлення (літературне, наукове і технічне редагування, коригування, дизайн та верстка), виготовлення (друк на папері чи запис на електронному носієві), розповсюдження книжок, у тому числі електронного контенту (крім видань еротичного характеру) та дитячих книжкових видань, вітчизняного виробництва, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови вітчизняного виробництва на митній території України.

Під друкованими засобами масової інформації (пресою) в Україні відповідно до Закону України від 16 листопада 1992 року № 2782-ХІІ «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» розуміються періодичні видання, які виходять під постійною назвою, з періодичністю один і більше номерів (випусків) протягом року на підставі свідоцтва про державну реєстрацію.

Термін поняття «періодичних видань» визначено у:

Періодичні видання - видання, які стосуються питань, що становлять спільний інтерес, або спеціально присвячені публікації статей і документальної інформації за окремими питаннями, такими як право, фінанси, торгівля, медицина, мода, спорт і т. д.

Під це визначення підпадають спеціалізовані газети і журнали, включаючи журнали, які висвітлюють поточні події, метою яких: є відбір, резюмування і коментування фактів, вже викладених у газетах, а також ілюстровані журнали та інші періодичні видання, за виключенням видань, перерахованих у пункті 2 Переглянутих рекомендацій (підпункт «b» пункту 21 Переглянутих рекомендацій).

Періодичні друковані видання - це газети, журнали, альманахи, бюлетені, збірники, календарі, дайджести, які виходять під постійною назвою з періодичністю один і більше номерів (випусків) протягом року на підставі свідоцтва про державну реєстрацію (визначення основних термінів у Правилах № 169).

Періодичне видання - це серійне видання, що виходить через визначені проміжки часу з постійним для кожного року числом номерів (випусків), без повторів у змісті, однотипно оформленими, нумерованими і/або датованими випусками, під одним і тим самим заголовком (розділ 2 Інструкції № 272 і розділ 2 Інструкції № 22).

Враховуючи викладене, режим звільнення від оподаткування ПДВ, визначений п.п. 197.1.25 п. 197.1 ст. 197 розділу V ПКУ, поширюється зокрема на операції з постачання (передплати) та доставки періодичних видань друкованих засобів масової інформації (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва.

У разі якщо періодичні видання друкованих засобів масової інформації, які постачаються, відповідають умовам, визначеним п.п. 197.1.25 п. 197.1 ст. 197 розділу V ПКУ (у тому числі підпадають під поняття видань, зазначених у вказаному підпункті ПКУ), то операції з постачання (розповсюдження) таких видань звільняються від оподаткування ПДВ.
За невідповідності умовам, визначеним вказаним підпунктом, такі операції оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за основною ставкою.

Зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.