X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У КИЇВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 22.02.2019 р. № 679/ІПК/10-36-12-04

Головне управління ДФС у Київській області розглянуло звернення щодо застосування пільг з податку на прибуток суб’єкту літакобудування та повідомляє наступне.

Пунктом 41 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу (норми застосовуються до податкових періодів починаючи з 1 січня 2017 року) встановлено, зокрема, що тимчасово, до 1 січня 2025 року, звільняється від оподаткування прибуток підприємств - суб'єктів літакобудування, що визначені відповідно до норм статті 2 Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості".

Вивільнені кошти (суми податку, що не сплачуються до бюджету та залишаються в розпорядженні платника податку) використовуються на науково-дослідні та дослідницько-конструкторські роботи з літакобудування, створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва, запровадження новітніх технологій.

Використання таких коштів має бути пов'язане з діяльністю платника податку, прибуток від якої звільняється від оподаткування. Порядок контролю за використанням вивільнених коштів встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Суми вивільнених коштів визнаються як отримане цільове фінансування відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.

У разі порушення напрямів цільового використання, порядку використання вивільнених коштів платник податку зобов'язаний збільшити податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств, починаючи з першого числа місяця, в якому вчинено таке порушення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2010 №405 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ №124 від 02.02.2011, №812 від 27.07.2011, №56 від 12.02.2014, №417 від 14.06.2017, №349 від 10.05.2018 затверджено перелік (далі - Перелік) суб’єктів літакобудування, щодо яких запроваджуються тимчасові заходи державної підтримки.

Оскільки в даний перелік включено ТОВ як суб’єкта літакобудування, дія вказаних норм Кодексу застосовується з дати включення такого суб’єкта до Переліку, але не раніше 01 січня 2017 року.

Отже, відповідно до норм пункту 41 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу ТОВ як суб’єкт літакобудування, включений до Переліку, може використовувати вивільнені кошти (суми податку, що не сплачуються до бюджету) на науково-дослідні та дослідницько-конструкторські роботи з літакобудування, створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва, запровадження новітніх технологій за умови використання таких коштів у діяльності платника податку, прибуток від якої звільняється від оподаткування.

Водночас повідомляємо, що згідно з п. 52.2 ст. 52 Податкового кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.