Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення на отримання індивідуальної податкової консультації Товариства щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства з питань акцизного податку відповідно до змін, внесених до Кодексу Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих, податків і зборів” (далі - Закон № 2628), та надає відповіді на порушені у зверненні питання.
У зверненні Товариство зазначає, що є розпорядником акцизного складу, загальна місткість резервуарів якого складає 3 000 кубічних метрів. На зазначеному акцизному складі Товариство зберігає пальне для власних потреб, а також зберігає пальне іншого суб’єкта господарювання на підставі договору зберігання.
Змінами, внесеними Законом № 2628 до п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу змінюється визначення терміну „реалізація пального”.
Так, згідно з п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу під реалізацією пального з 01 липня 2019 року розуміються будь-які операції з фізичної передачі, (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу /акцизного складу пересувного:
до акцизного складу ;
до акцизного складу пересувного;
для власного споживання чи промислової переробки;
будь-яким іншим особам.
Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:
Отже, операція з фізичної передачі, (відпуску, відвантаження) пального з акцизного складу/акцизного складу пересувного на акцизний склад Товариства для зберігання, а також операція з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального Товариством при видачі його зі зберігання замовнику, з 01 липня 2019 року належать до операцій з реалізації пального в розумінні п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.
Платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне (п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст, 212 Кодексу).
Відповідно до п.п. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 Кодексу розпорядник акцизного складу - це, зокрема суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться, до акцизного складу.
Отже, Товариство є розпорядником акцизного складу та при видачі пального зі зберігання замовнику здійснює операції з реалізації пального, тобто з 01 липня 2019 року є платником акцизного податку з реалізації пального.
Звертаємо увагу, що Законом № 2628 передбачено внесення змін до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (далі - Закон № 481), згідно з якими з 01 липня 2019 року запроваджується ліцензування діяльності усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють зокрема діяльність із зберігання пального.
Відповідно до ст. 1 Закону № 481 (згідно з доповненнями, які набувають чинності з 01 липня 2019 року) зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.
Згідно з змінами, внесеними Законом № 2628 до п. 232.1 ст. 232 Кодексу, Порядок електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового та реєстрації платників податків - розпорядників акцизних складів/акцизних складів пересувних, акцизних складів/акцизних складів пересувних у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі - СЕАРП та СЕ) встановлюється Кабінетом Міністрів України.
ДФС розроблено відповідні проекти нормативно-правових актів, зокрема, які стосуються питань реєстрації платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового - розпорядників акцизних скдадів/акцизних складів пересувних, акцизних складів/акцизних складів пересувних у СЕАРП те СЕ та розроблено нову форму заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів тощо, які найближчим часом будуть оприлюднені на офіційному веб-порталі ДФС та офіційному веб-сайті Мінфіну для громадського обговорення у режимі інтерактивного спілкування.
Відповідно до п. 22 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу платники податку зобов’язані з 1 травня 2019 року до 1 червня 2019 року зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року.
Суб’єкти господарювання, які відповідатимуть визначенню платників податку з 1 липня 2019 року, зобов’язані до 1 липня 2019 року зареєструватися платниками податку та зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року.
Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою заяви, за якою здійснюється одночасно реєстрація акцизних складів/акцизних складів пересувних платника додатку.
Відповідно до абз. 7 п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 Кодексу платники податку - розпорядники акцизних складів зобов’язані зареєструвати усі розташовані на акцизних складах, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (далі - Реєстр).Зазначена норма набуває чинності 01 липня 2019 року.
Відповідно до п. 12 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу розпорядники акцизних складів зобов'язані обладнати акцизні склади (загальна місткість резервуарів яких перевищує 1000 куб. метрів, але не перевищує 20 000 куб. метрів) витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Реєстрі у строк не пізніше 01 жовтня 2019 року.
Реєстрація резервуарів витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в Реєстрі здійснюється на підставі довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратомірі та рівнеміри, форму якої затверджено наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2018 № 944. '
Відповідно до абзацу п'ятого п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 Кодексу паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.
Зазначаємо, що із звернення Товариства незрозуміло, що входить до складу його паливороздавального комплексу.
Для надавання більш повної та ґрунтовної індивідуальної податкової консультації Товариство має право повторно звернутися до контролюючого органу та надати копії відповідних документів.
Відповідно до п.52.2 ст.52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |