Державна фіскальна служба України розглянула лист Товариства про надання податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) щодо розрахунку ΣПеревищ податкових зобов’язань, що обліковуються в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі - СЕА ПДВ) за квітень 2017 року та повідомляє.
Платник податку у своєму листі повідомив про допущення ним помилки при складенні податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), а саме у ставці податку (зазначено без ПДВ замість 20%) та у сумі ПДВ, що зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у законодавчо визначений термін.
Після виявлення помилки складено два розрахунки коригування, один на зменшення обсягів поставки, до якого не було застосовано ПДВ, а другий - на збільшення обсягів поставки із застосуванням ставки ПДВ 20%.
Платник податків просить роз’яснити порядок дій для зменшення показника ΣПеревищ, який виник в СЕА ПДВ за квітень 2017 року.
Правові основи функціонування СЕА ПДВ регулюються статтею 200 Кодексу та регламентуються Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569.
СЕА ПДВ працює виключно в автоматичному режимі та на підставі алгоритмів, розроблених відповідно до статті 200 Кодексу та Порядку № 569, і не допускає ручного втручання в її роботу.
Відповідно до пункту 200.3 статті 200 Кодексу показник (ΣПеревищ), який є складовою формули, за якою обраховується сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні та/або розрахунки коригування, відображає загальну суму перевищення податкових зобов’язань, зазначених платником ПДВ у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою ПДВ, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до них, зареєстрованих в ЄРПН.
Формування показника (ΣПеревищ) здійснюється автоматично для кожного платника ПДВ за кожний звітний період, починаючи з 01 липня 2015 року, а саме враховується звітність з ПДВ, починаючи з податкової звітності за липень 2015 року, та податкові накладні і розрахунки коригування до них, складені, починаючи з 01.07.2015.
Перерахунок показника (ΣПеревищ) здійснюється щоразу при поданні декларації з ПДВ/уточнюючого розрахунку за вказані періоди на дату такого подання та/або реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування, складених за вказані періоди на дату такої реєстрації. В обрахунку показника (ΣПеревшц) беруться до уваги усі подані платником податку декларації з ПДВ/уточнюючі розрахунки та усі складені платником податку податкові накладні/розрахунки коригування, зареєстровані в ЄРПН. Під час обрахунку позитивного значення вказаного показника на таке значення зменшується реєстраційна сума (Σнакл) такого платника.
За даними СЕА ПДВ станом на показник ΣПеревищ у Товариства за квітень 2017 року складає грн., тобто до складу податкової декларації з ПДВ за квітень 2017 року включено обсяг операцій з постачання із сумою ПДВ на грн. більше ніж у складених у зазначеному періоді податкових накладних/розрахунках коригування, які були зареєстровані в ЄРПН.
Додатково інформуємо, що з метою протидії схемам ухилення від оподаткування та уникнення втрат бюджету ДФС було доопрацьовано програмне забезпечення ЄРПН.
На сьогодні, якщо платник податку при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, склав податкову накладну на операції з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, то з метою виправлення помилки необхідно здійснити наступні дії:
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |