X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.02.2019 р. № 746/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо підтвердження організаційно-правових форм нерезидентів з метою визнання операцій контрольованими та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє таке.

Підпунктом «г» пп. 39.2.1.1 пп. 39.2.1 п. 39.1 ст. 39 Кодексу встановлено, що контрольованими операціями є господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи.

Перелік організаційно-правових форм таких нерезидентів в розрізі держав (територій) затверджується Кабінетом Міністрів України.
На виконання цього підпункту Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 04 липня 2017 року № 480 «Про затвердження переліку організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи» (далі -Перелік).

Зокрема до Переліку включено резидентів Турецької Республіки з організаційно-правовими формами (назва мовою Держави реєстрації/назва, транслітерована латиницею (абревіатура)) - KollektifSirket (GеnеrаlРаrtnеrshір), АdіSirket (LimitedPartnership).

Таким чином, у разі якщо організаційно-правова форма резидента Турецької Республіки невключена до Переліку, то операції з такими контрагентом не є контрольованими відповідно до п.п. «г» п.п. 39.2 1.1 п.п. 39.2.1п. 39.2 ст. 39 Кодексу, за умови, що резидент Турецької Республіки не є пов’язаною з резидентом України особою та/або операції з ним не здійснюються через комісіонерів-нерезидентів.

Водночас зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податку, якому надано таку консультацію.