Головне управління ДФС в Одеській області, керуючись ст.52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на звернення Товариства щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок), повідомляє.
Товариство без надання підтверджуючих документів повідомило, що на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно (індексний номер 33643820 від 14.02.2015) є власником цілісного майнового комплексу, який надає в платне користування третім особам.
Товариство без надання підтверджуючих документів поінформувало, що відповідно до Декларації про готовність об’єкта до експлуатації, зареєстрованої інспекцією ДАБК в Одеській області 10.09.2012 за № ОД14212161359, об’єкт нерухомості належить до підкласу 1251.5 Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-200 (далі -Класифікатор).
Товариство запитує про наявність підстав для застосування норм пункту «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу до об’єктів нерухомості як єдиного майнового комплексу.
Пунктом «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу з об’єктів оподаткування Податком виключено будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.
При цьому, приналежність платників Податку до промислових підприємств визначається за здійсненням процесу промислового
виробництва - процесу перероблення, який використовують для виготовлення нової продукції, оброблення товарів, які були у використанні, надання промислових послуг і, який класифікують у секціях В «Добувна промисловість та розроблення кар’єрів», С «Переробна промисловість», D «Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря», Е «Водопостачання, каналізація, поводження з відходами» та F «Будівництво».
Таким чином, за умови що Товариство належить до промислових підприємств (в значенні КВЕД), то не є об’єктами оподаткування Податком ті з Об’єктів, які: класифікуються у класі 1251 «Будівлі промислові» Класифікатора та використовуються Товариством у власному промисловому виробництві.
Товариство не надало підтверджуючих документів про державну реєстрацію приналежних йому об’єктів нерухомого майна як єдиного майнового комплексу (п. 3 ст. 191 Цивільного кодексу України).
Відповідно до Господарського кодексу України майно підприємства становлять виробничі та невиробничі фонди (ст. 66 Господарського кодексу України).
Разом з тим об’єктами цілісного майнового комплексу є об’єкти, сукупність активів яких дає змогу провадити певну господарську діяльність, зокрема, структурні підрозділи (цехи, виробництва), які можуть бути виділені у самостійні об’єкти і зареєстровані як самостійні суб’єкти господарської діяльності (Національний стандарт № 1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 № 1440).
Оскільки частина «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу передбачає виключення з об’єктів оподаткування Податком саме виробничих цехів, складських приміщень промислових підприємств, то для об’єктів цілісного майнового комплексу, які належать до невиробничих активів не вбачається підстав застосування норм частини «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу.
Разом з тим, Кодекс не містить норм щодо виключення з об’єктів оподаткування Податком об’єктів нерухомості, переданих у платне користування третім особам.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |