X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ПОЛТАВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.02.2019 р. № 808/ІПК/16-31-12-03-19

Про екологічний податок

Головне управління ДФС у Полтавській області на звернення Підприємства щодо справляння екологічного податку (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Підприємство без надання відповідних договорів поінформувало, що у період не пізніше календарного року після утворення передає суб’єкту господарювання, який має необхідні ліцензії на поводження з відходами, відходи власної господарської діяльності, які тимчасово зберігаються на його території до настання строків виконання таких договорів.

Підприємство запитує про підстави виникнення у нього обов’язків платника Податку за власні відходи, які тимчасово зберігаються на його території.

Підприємство не вказало зміст операцій із його відходами, обов’язок виконання яких взято власниками ліцензій - придбання вторинної сировини або розміщення (утилізація) відходів.

У випадку взяття на бухгалтерський облік тимчасово утримуваних відходів як вторинної сировини (п. 240.5 ст. 240 Кодексу) з наступним укладенням договорів про реалізацію такої вторинної сировини, обов’язки платника Податку за обсяги та види вказаних відходів у Підприємства не виникають.

У разі укладення Підприємством договорів з ліцензіатами щодо отримання послуги із розміщення (утилізації) відходів Підприємства обов’язки платника Податку за обсяги та види вказаних відходів у Підприємства не виникають у тих випадках, коли ліцензіат, який зобов’язався надати Підприємству послугу з розміщення (утилізації) відходів, має зареєстрований у визначеному законодавством порядку об’єкт розміщення (утилізації) відповідного виду відходів.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).