X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 01.03.2019 р. № 834/6/99-99-12-01-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула запит Товариства щодо застосування норм Закону України від 23.11.2018 № 2628-УІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів та в межах компетенції повідомляє таке.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація надається з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

У запиті Товариство поінформувало, що є виробником бензолу сирого кам’яновугільного (код згідно з УКТ ЗЕД 2707 10 90 00), виробництво якого здійснюється відповідно до ТУ У 24.1-00190443-003-2003 (зі змінами №№ 1, 2 та 3). Бензол сирий кам’яновугільний, це є суміш бензолу та його гомологів з домішками насичених сполук, парафінових і нафтенових вуглеводів, а також сірко-, азото-, та кисневмісних сполук. Вироблений бензол сирий кам’яновугільний реалізується на експорт.

Процес виробництва бензолу сирого кам’яновугільного (код згідно з УКТ ЗЕД 2707 10 90 00):

При коксуванні вугільної шихти в коксових батареях утворюється коксова продукція і коксовий газ. Коксовий газ після очищення від хімічних продуктів, використовується, як альтернативне паливо для обігріву коксових батарей і виробництва теплової енергії на парових котлах на коксохімічному виробництві.

В процесі очищення коксового газу утворюється бензол сирий кам’яновугільний. Технологією виробництва бензолу сирого кам’яновугільного передбачено уловлювання бензольних вуглеводнів з коксового газу, поглинальною оливою. Поглинальна олива потім піддається нагріву з подальшим отриманням бензолу сирого кам’яновугільного.

Після розганяння поглинальної оливи на бензольної колоні, бензол сирий кам’яновугільний з сепаратора надходить на проміжне сховище сирого бензолу, для відстоювання від сепараторної води і усереднення. Бензол сирий кам’яновугільний в даному сховищі є незавершеним виробництвом.

Після заповнення сховища, проводиться злив сепараторної води, визначення якісних показників бензолу сирого кам’яновугільного на відповідність технічним умовам. Після проведення аналізів лабораторією і отриманням сертифікату від відділу технічного контролю, бензол сирий кам’яновугільний вважається готовою
продукцією, перекачується в сховища готової продукції і підлягає відвантаженню споживачу.

З урахуванням викладеного, Товариство звертається з проханням надати інформацію:

1. Чи вірно Товариство розуміє, що незавершене виробництво бензолу сирого кам’яновугільного (надходження його у проміжне сховище сирого бензолу, для відстоювання від сепараторної води і усереднення) не є операцією надходження пального на акцизний склад та відповідно проміжне сховище незавершеного виробництва не потребує обладнання рівнемірами-лічильниками та витратомірами - лічильниками?

2. Чи правильно Товариство розуміє, операцією надходження пального на акцизний склад є обсяг бензолу сирого кам’яновугільного, перекачаний у сховища готової продукції підлягає обладнанню рівнемірами-лічильниками та витратомірами - лічильниками?

Так, з 01.07.2019 застосовуються наступні норми Кодексу.

Відповідно до підпункту 14.1.6. пункту 14.1. статті 14 Кодексу, акцизний склад - це:

Не є акцизним складом:

Відповідно до підпункту 14.1.212. пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України:

Реалізація пального або спирту етилового для цілей розділу VI цього Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного:

Поняття "реалізація спирту етилового" застосовується виключно для суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність з виробництва спирту етилового.

Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:

Крім того, підпунктом 4 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 року № 891 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників обсягу виробленого та реалізованого пального і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв’язку» (далі -Постанови № 891) визначено, що обіг пального - будь-які операції, що передбачають:

Резервуар - це законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки у вигляді стаціонарної споруди або ємності, який призначений для здійснення операцій з обігу пального та його зберігання та для якого встановлена залежність його місткості від абсолютної висоти рівня пального в резервуарі, що оформлено у вигляді градуювальної таблиці (п.п. 4 п. 2 Постанови № 891).

Реєстр - електронна база даних, яка містить податкову інформацію про наявність у розпорядників акцизних складів витратомірів та рівнемірів, їх серійні (ідентифікаційні) номери, відомості щодо резервуарів та акцизних складів, на яких встановлені витратоміри і рівнеміри, а також облікові дані щодо обсягів обігу та залишку пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у розрізі резервуарів та акцизних складів (пункт 5 Постанови № 891).

Суб’єкт господарювання розробляє технологічну схему встановлення засобів вимірювання, розраховує та підбирає перелік засобів вимірювання витратомірів-лічильників обсягу виробленого та реалізованого пального та рівнемірів - лічильників рівня пального, виходячи з об’ємів зберігання пального, діаметрів трубопроводів, пунктів наливу та інших технологічних аспектів у сфері обігу палива та забезпечить повноту обліку обігу пального.

Транспортування (переміщення, перекачування) палива з одного резервуара до іншого у межах одного акцизного складу буде вважатись технологічною операцією, яку суб’єкт господарювання здійснює виходячи зі своїх потреб, при цьому зазначені дії повинні враховуватись при подачі даних у Реєстр, що забезпечить повноту обліку обігу пального.

На сьогоднішній день Кодексом та Постановою № 891 не визначено таке поняття як «проміжне сховище».

Отже, враховуючи викладене вище операція з надходження бензолу код згідно з УКТ ЗЕД 2707 10 90 00 у «проміжне сховище» (резервуар) для відстоювання від сепараторної води і усереднення, а в подальшому перекачане до сховища готової продукції (резервуар), вважається надходженням пального на акцизний склад.

У такому випадку «проміжне сховище» (резервуар) та сховища готової продукції (резервуар) повинно бути обладнане витратомірами-лічильниками обсягу виробленого та реалізованого пального і рівнемірами-лічильниками рівня пального у резервуарі.

При цьому зазначені дії повинні відображатись при подачі даних у Реєстр, що забезпечить повноту обліку обігу пального.
Керуючись нормами чинного законодавства України, суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання повинні провадити свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.