X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЧЕРНIГIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.11.2017 р. № 2517/ІПК/25-01-12-02-06

Щодо порядку коригування суми виручки в зв’язку з поверненням авансу

Пунктом 1 підрозділу 8 розділу XX Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс) було врегульовано питання застосування окремих норм Указу Президента України від 3 липня 1998 року N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" в період з 1 січня 2011 року до внесення змін до розділу XIV Кодексу.

Глава 1 розділу XIV Кодексу, якою визначено особливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, набрала чинності з 1 січня 2012 року. Таким чином, п.п.бп.1 підрозділу 8 розділу XX Кодексу на даний час не застосовується.

Відповідно до п.п.2 п.292.1 ст.292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь - який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковий); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3 ст.292 Кодексу.

Підпунктом 292.11 ст.292 визначено перелік доходів, які не враховуються у його складі. Серед них, зокрема, суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) - платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів (п.п.5 п.292.11 ст.292 Кодексу).

Проте, враховуючи, що зобов’язання повернути кошти виникло після переходу підприємства на загальну систему оподаткування, дія п.п.5 п.292.11 ст.292 Кодексу на дане підприємство не розповсюджується.

Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податку на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.

Перелік податкових різниць, визначених Кодексом, є вичерпним (ст.138, ст.139, ст.140 та підрозділ 4 розділу XX). Його положеннями коригування фінансового результату до оподаткування за операцією щодо повернення авансу, отриманого в період перебування платника податків на спрощеній системі оподаткування, не передбачено.

Таким чином, у разі повернення авансів (інших платежів), отриманих в період перебування платника податків на спрощеній системі оподаткування, Кодексом не передбачено проведення будь-яких коригувань в частині зменшення раніше задекларованого податкового зобов’язання платника єдиного податку або фінансового результату до оподаткування платника податку на прибуток..

Згідно п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.