X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.03.2019 р. № 855/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо можливості використання переплати з ПДВ, яка обліковується в інтегрованій картці платника Податку, для погашення поточних податкових зобов'язань з ПДВ за результатами звітного періоду без поповнення рахунку платника у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Правові основи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ регулюються статтею 200і ПКУ та регламентуються Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 (далі - Порядок № 569).

Згідно з пунктом 2001.2 статті 2001 ПКУ розрахунки з бюджетом у системі електронного адміністрування податку на додану вартість здійснюються з рахунків в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, крім випадку, передбаченого абзацом другим пункту 87.1 статті 87 цього ПКУ.

Джерелом самостійної сплати грошових зобов'язань з податку на додану вартість є суми коштів, джерела яких зазначені в абзаці першому пункту 87.1 статті 87 ПКУ та обліковуються в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Такими коштами є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Згідно з пунктом 19 Порядку № 569 за підсумками звітного (податкового) періоду відповідно до задекларованих у податкових деклараціях з податку на додану вартість результатів діяльності, а також у разі подання уточнюючих розрахунків до них, платником податку проводиться розрахунок з бюджетом у порядку, визначеному статтею 200 ПКУ, згідно з яким сплаті до бюджету підлягає різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Відповідно до пункту 20 Порядку № 569 для перерахування до бюджету сум узгоджених податкових зобов'язань відповідно до поданої податкової декларації з податку на додану вартість ДФС не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення граничного строку, встановленого Кодексом для самостійної сплати податкових зобов'язань, надсилає Казначейству реєстр платників податку, в якому зазначаються найменування або прізвище, ім'я та по-батькові платника податку, податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб -підприємців, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта), індивідуальний податковий номер платника податку, звітний (податковий) період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету.

На підставі такого реєстру Казначейство не пізніше останнього дня строку, встановленого Кодексом для самостійної сплати податкових зобов'язань, перераховує суми податку до бюджету з електронних рахунків платника податку.

Згідно з пунктом 22 Порядку № 569 у разі недостатності коштів на електронному рахунку платника податку для сплати до бюджету узгоджених Податкових зобов'язань:

1) платник податку у строки, встановлені ПКУ для самостійної сплати Податкових зобов'язань, перераховує на електронний рахунок необхідні кошти з Власного поточного рахунка;

2) Казначейство перераховує кошти в межах їх залишку на такому рахунку. При цьому залишок узгоджених податкових зобов'язань платника податку, не сплачений до бюджету, обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі шляхом перерахування до бюджету коштів, що перераховуються на електронний рахунок.

Отже, суми ПДВ, що підлягають сплаті до бюджету за підсумками звітного (податкового) періоду та задекларовані у податкових деклараціях з податку на додану вартість, сплачуються до бюджету безпосередньо з електронного рахунку Платника податку. При цьому повернення зайво сплачених до бюджету сум ПДВ здійснюється у порядку визначеному статтею 43 ПКУ.

Також слід зазначити, що штрафні санкції застосовуються до платника Додатку, зокрема, у випадку несвоєчасної сплати узгодженої суми грошового зобов’язання, протягом строків, визначених ПКУ, безпосередньо до бюджету.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником Податків, якому надано таку консультацію.