Головне управління ДФС у Черкаській області розглянуло лист щодо реєстрації розрахунків коригувань до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), складених у 2015 році платником податку на додану вартість - сільськогосподарським підприємством, що до 1 січня 2017 року застосовувало спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Податкового кодексу України (далі -ПКУ), за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, визначених відповідно до пункту 209.7 статті 209 ПКУ та, керуючись статтею 52 розділу II ПКУ, повідомляє.
Як зазначено у зверненні, виникла необхідність скласти розрахунки коригування до податкових накладних, що були складені за отриманими авансами та зареєстровані в ЄРПН за формою, чинною на дату такої реєстрації у 2015 році - в межах спеціального режиму оподаткування, який діяв відповідно до статті 209 ПКУ (з кодом «2» після знаку дробу в другій частині номера податкової накладної).
Відповідно до підпункту 4 пункту 2 розділу XIX «Прикінцеві положення» ПКУ з 1 січня 2017 року стаття 209 ПКУ, яка регламентувала дію спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, втратила чинність.
Пунктом 49 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ встановлено, що реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН, складених платниками - сільськогосподарськими підприємствами, що до 1 січня 2017 року застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 ПКУ, за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, визначених відповідно до пункту 209.7 статті 209 ПКУ, має бути здійснена не пізніше 15 січня 2017 року.
Реєстрація зазначених в абзаці першому цього пункту податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних не може здійснюватися з порушенням строку, визначеного абзацом першим цього пункту.
Отже, ПКУ не передбачено можливості реєстрації в ЄРПН після 15 січня 2017 року розрахунку коригування до податкової накладної, складеної у 2015 році в межах спеціального режиму оподаткування відповідно до статті 209 ПКУ.
Пунктом 52.2 статті 52 ПКУ встановлено, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |