Головне управління ДФС у Полтавській області розглянуло лист від № (вх. № ) щодо надання індивідуальної податкової консультації по питанню заповнення відомості на виплату готівки та в порядку ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2455-VІ із змінами та доповненнями (далі - Кодекс) повідомляє.
Питання. Який порядок заповнення додатку 1 до „Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні” (пункт 18 розділу II) відомість на виплату готівки, зокрема графи 4 “Сума”?
Порядок ведення касових операцій у національній валюті України, зокрема, юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, визначено „Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні” (далі - Положення), яке затверджено постановою Правління Національного банку України №148 від 29.12.2017 (із змінами і доповненнями).
Згідно з пунктом 27 розділу III Положення, касир вимагає пред’явити паспорт або інший документ, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаний на території України для укладення правочинів, у разі видачі окремим фізичним особам готівки (у тому числі працівникам установи/підприємства) за видатковим касовим ордером або видатковою відомістю, записує його найменування і номер, ким і коли він виданий. Фізична особа розписується у видатковому касовому ордері або видатковій відомості про одержання готівки із зазначенням одержаної суми (гривень - словами, копійок - цифрами).
Одержувачі пред’являють паспорти чи документи, що їх замінюють, якщо видаткова відомість складена на видачу готівки кільком особам, та розписуються у відповідній графі документа. Видаткові касові ордери або видаткові відомості не приймаються для виведення залишку готівки в касі, якщо видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача.
Видача готівки фізичним особам, яких немає в штатному розписі установи/підприємства, проводиться за видатковими касовими ордерами, що виписуються окремо на кожну особу, або за окремою видатковою відомістю.
Враховуючи вищевикладене, у відомості на виплату готівки (Додаток 1 до Положення), графа 4 “Сума” має заповнюватися у відповідності з пунктом 27 розділу III Положення.
Окрім того, пропонуємо звернутись до Національного банку України, як до розробника Положення № 148, для отримання роз'яснення з порушеного питання.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |