X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.03.2019 р. № 900/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо реєстрації розрахунків коригування кількісних і вартісних показників на зменшення суми компенсації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) при недостатньому розміру суми, що визначається відповідно до статті 200 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), а також відображення в податковій декларації з ПДВ помилково зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників та, керуючись статтею 52 ПКУ, повідомляє.

Правові основи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ регулюються статтею 200.1 ПКУ та регламентуються Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 (далі - Порядок № 569).

Починаючи із дати запровадження Системи на постійній основі, а саме з 01.07.2015, реєстрація в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних здійснюється виключно у межах реєстраційної суми, яка обчислюється за формулою, встановленою пунктом 200.1.3 статті 200.1 ПКУ та пунктом 9 Порядку № 569.

Згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Пунктом 192.1 статті 192 ПКУ передбачено складання розрахунку коригування до податкової накладної при зміні суми компенсації вартості товарів/послуг, що поставляються, а також у разі допущення платником податку помилок при її складанні, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН:

Таким чином, розрахунок коригування до податкової накладної на зменшення суми компенсації поставлених платнику податку товарів/послуг підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) таких товарів/послуг виключно за наявності у такого отримувача достатнього значення реєстраційної суми.

Щодо відображення в податковій звітності з ПДВ зайво складених податкових накладних повідомляємо, що відповідно до пункту 1 розділу III Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21 (далі - Порядок № 21), до податкової декларації з податку на додану вартість вносяться дані податкового обліку платника окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку.

Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника (пункт 6 розділу III Порядку №21).

Отже, в податковій декларації з ПДВ платником податку зазначаються дані, вказані в складеній на підставі первинних документів податковій накладній та розрахунках коригування до податкової накладної.

Таким чином, у разі складання податкової накладної без факту здійснення господарської операції та її реєстрації в ЄРПН платник податку відповідно до пункту 192.1 статті 192 ПКУ з метою виправлення помилок, допущених при складанні такої податкової накладної, може скласти розрахунок коригування до неї. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем товарів/послуг, на якого була складена така податкова накладна.

Обсяги постачання товарів/послуг та сума податку на додану вартість, вказані в такій податковій накладній (не підтвердженій первинними документами) і розрахунку коригування до неї, не підлягають відображенню в податковій декларації з ПДВ.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.