Головним управлінням ДФС у Львівській області розглянуто запит та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі - Податковий кодекс) в межах компетенції надає індивідуальну податкову консультацію з окремих питань застосування спрощеної системи оподаткування фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку.
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також стравляння єдиного додатку встановлено у главі 1 розділу XIV Податкового кодексу.
Відповідно до п.299.10 ст.299 Податкового кодексу реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників, єдиного додатку за рішенням контролюючого органу, зокрема у випадках, визначених п.п. 298.2.3 п. 298.2 от. 298 Податкового кодексу.
Згідно з п.п.8 п.п.298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Податкового кодексу у разі наявності додаткового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів виключення з реєстру платників єдиного податку відбувається в останній день другого із двох послідовних кварталів.
Таким чином, згідно з положеннями п. 299.10 ст. 299 Податкового кодексу за рішенням контролюючого органу реєстрація, платника, єдиного податку може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку, зокрема, у випадку невиконання платником єдиного податку обов’язку щодо переходу на сплату інших податків і зборів у разі: наявності у нього податкового боргу на кожне перше число - місяця протягом двох послідовних кварталів.
Відповідно до п.п. 299.11 ст .299 Податкового кодексу у разі видалення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої - третьої груп вимог, встановлених главою 1 розділу XIV Податкового кодексу, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої - третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця наступного за кварталом, в якому допущено порушення.
У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом.
Обмеження щодо неможливості обрання спрощеної системи оподаткування фізичними особами — підприємцями протягом чотирьох послідовних кварталів (з дати анулювання), стосується тільки тих суб’єктів господарювання — фізичних осіб, яким анульовано реєстрацію платником єдиного податку за актом перевірки.
Однак слід врахувати, що відповідне до п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу суб’єкт господарювання, який є платником, інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування, один раз протягом календарного року.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Податкового кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |