X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.03.2019 р. № 947/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо необхідності нарахування податкових зобов'язань з ПДВ при виконанні проектів міжнародної технічної допомоги (далі - МТД) та складання зведеної податкової накладної та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Пунктом 197.11 статті 197 ПКУ передбачено звільнення від оподаткування ПДВ, зокрема, операцій з:
    

Порядок отримання права на звільнення від оподаткування операцій, що здійснюються в рамках проектів міжнародної технічної допомоги, регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року № 153 "Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги".    

Отже, операції з постачання товарів/послуг у рамках проекту МТД та в межах затвердженого плану закупівлі товарів, робіт і послуг, що постачаються виконавцям проектів МТД та оплачуються за кошти МТД, звільняються від оподаткування ПДВ. 

Постачальник - платник ПДВ при постачанні таких товарів/послуг виконавцю проекту МТД складає в установленому порядку податкову накладну щодо відвантаження товарів/послуг з поміткою "Без ПДВ", яка підлягає обов'язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН). При цьому постачальник за такими операціями податкові зобов'язання з ПДВ не визначає і до бюджету не сплачує.

Правила формування платником ПДВ податкового кредиту визначено статтею 198 ПКУ.

Згідно з пунктом 198.1 статті 198 ПКУ до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення, зокрема, операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду (пункт 198.3 статті 198 ПКУ).

Підпунктом "б" пункту 198.5 статті 198 ПКУ визначено, що платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного терміну, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами придбаними/виготовленими з податком на додану вартість (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях, звільнених від оподаткування: відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX цього ПКУ, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 цього ПКУ та операцій, передбачених пунктом 197.11 статті 197 цього ПКУ).

Крім того, у разі проведення операцій, зазначених у пункті 197.11 статті 197 ПКУ, не застосовуються також і норми статті 199 ПКУ, якими передбачено нарахування податкових зобов'язань у разі, якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподаткованих операціях, а частково - ні (пункт 199.6 статті 199 ПКУ).  

Таким чином, суми ПДВ, сплачені/нараховані у разі придбання товарів/ послуг, підлягають включенню до складу податкового кредиту, незалежно від того, чи здійснюється таке придбання для реалізації проекту МТД, чи для інших цілей. При цьому якщо такі товари/послуги придбані для повного або часткового використання в операціях, звільнення від оподаткування ПДВ яких передбачено пунктом 197.11 статті 197 ПКУ, то податкові зобов'язання відповідно до пункту 198.5 статті 198 та пункту 199.1 статті 199 ПКУ платником податку на додану вартість не нараховуються. 

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.