X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЗАКАРПАТСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 12.03.2019 р. № 1001/ІПК/8/07-16-12-03-33

Про визначення доходу платника единого податку третьої групи - юридичної особи

Головне управління ДФС у Закарпатській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на звернення приватного підприємства (далі - Підприємство) щодо включення до доходу (обчислення граничного обсягу) платника єдиного податку третьої групи - юридичної особи коштів, які одержуються від надання послуг за договором транспортного експедирування, повідомляє.

Підприємство поінформувало, що перебуває на спрощеній системі оподаткування (платник єдиного податку третьої групи) та надає послуги за договорами транспортного експедирування.
Підприємство не надало копію договору.

Відповідно до п. 292.4 ст. 292 Кодексу у разі надання послуг, виконання робіт за договорами транспортного експедирування доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Юридичні особи - платники єдиного податку, які відповідають критеріям, визначеним п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 Кодексу, ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат з метою обрахунку об’єкта оподаткування (п. 44.2 ст. 44 Кодексу).

Пунктом 44.1 ст. 44 Кодексу встановлено, що для цілей оподаткування платники Податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим п. 44.1 ст. 44 Кодексу.

Порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку третьої групи- юридичних осіб, визначено статтею 292 Кодексу.

Відповідно до підпункту 2 пункту 292.1 статті 292 доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292 Кодексу.

Пунктом 4 статті 292 Кодексу визначений дохід платника єдиного податку юридичної особи у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення; комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами (доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента)).

За договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов’язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов’язаних з перевезенням вантажу (ст. 929 Цивільного кодексу). За посередницькі послуги експедитор отримує винагороду від клієнта, яка і є його доходом.

Відповідно до пункту 292.11 статті 292 Кодексу до складу доходу, визначеного цією статтею, не включаються:

1) суми податку на додану вартість;    

2) суми коштів, отриманих за внутрішніми розрахунками між структурними підрозділами платника єдиного податку;

3) суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів;

4) суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм;

5) суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) - платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів;

6) суми коштів, що надійшли як оплата товарів (робіт, послуг), реалізованих у період сплати інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом, вартість яких була включена до доходу юридичної особи при обчисленні податку на прибуток підприємств;)

7) суми податку на додану вартість, що надійшли у вартості товарів (виконаних робіт, наданих послуг), відвантажених (поставлених) у період сплати інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом;

8) суми коштів та вартість майна, внесені засновниками або учасниками платника єдиного податку до статутного капіталу такого платника;

9) суми коштів у частині надмірно сплачених податків і зборів, встановлених Податковим кодексом, та суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що повертаються платнику єдиного податку з бюджетів або державних цільових фондів;

10) дивіденди, отримані платником єдиного податку - юридичною особою від інших платників податків, оподатковані в порядку, визначеному Податковим кодексом.

Таким чином, враховуючи зазначені вище вимоги Кодексу повідомляємо наступне:

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).