X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 22.03.2019 р. № 1212/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо практичного застосування норм податкового законодавства стосовно окремих питань визначення дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ та складання податкової накладної та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 Кодексу).
Відповідно до пункту 44.1 статті 44 Кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Відповідно до підпункту «а» пункту 185.1 статті 185 Кодексу об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу.
Датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

На дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений Кодексом термін (пункт 201.1 статті 201 Кодексу).

Форму та порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 року за
№ 137/28267 з урахуванням змін внесених наказом Міністерства фінансів України від 18.09.2018 №763, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.10.2018 за №1157/32609, (далі - Порядок № 1307).

Відповідно до пункту 201.7 статті 201 Кодексу та пункту 18 Порядку №1307 податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

При цьому, податкова накладна повинна містити загальні дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, що вказані в первинних документах, та в частині, яка оплачена контрагентом-покупцем.

Тобто, при отриманні попередньої оплати у графі 2 податкової накладної «Опис (номенклатура) товарів/послуг постачальника (продавця)» вказуються дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, а саме вказується перелік товарів згідно з укладеним договором.

До графи 6 вносяться дані щодо кількості (об’єму, обсягу) постачання товарів.

У разі складання податкової накладної на повне постачання товарів або на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) у повному обсязі, у графі 6 податкової накладної зазначається загальна кількість товару.

У разі складання податкової накладної на часткове постачання товарів або на суму попередньої оплати частини вартості товарів у графі 6 зазначається відповідна кількість наданих (оплачених) товарів.

Якщо після отримання попередньої оплати постачальником здійснюється постачання товарів на більшу суму коштів, ніж та, яка надійшла йому на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) та на яку була складена податкова накладна, то на дату відвантаження таких товарів платнику необхідно скласти податкову накладну на різницю між фактично отриманими коштами та відвантаженими товарами.

Поряд з цим повідомляємо, що статтею 36 Кодексу встановлено, що платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначити відповідність проведення ними операцій.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.