X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 22.03.2019 р. № 1221/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо складання та реєстрації платником ПДВ, який застосовував спеціальний режим оподаткування ПДВ, розрахунків коригування до податкових накладних, складених до 01 січня 2017 року стосовно операцій, пов’язаних із здійсненням сільськогосподарської діяльності, та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Згідно з підпунктом 4 пункту 2 розділу XIX «Прикінцеві положення» ПКУ з 1 січня 2017 року втратила чинність стаття 209 ПКУ, яка регламентувала умови застосування спеціального режиму оподаткування сільськогосподарськими товаровиробниками.

З урахуванням вказаних змін передбачено, зокрема:

Згідно з пунктом 49 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ (з урахуванням внесених змін) реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), складених сільгоспвиробниками за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, визначених відповідно до пункту 209.7 статті 209 розділу V ПКУ, має бути здійснена не пізніше 15 січня 2017 року.

Реєстрація таких податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних не може здійснюватися з порушенням вказаного терміну.

Отже, усі податкові накладні/розрахунки коригування, складені сільгоспвиробниками за операціями з постачання сільськогосподарської продукції у межах спеціального режиму оподаткування, могли бути зареєстровані лише до 15 січня 2017 року включно. Починаючи з 16 січня 2017 року реєстрація таких податкових накладних та розрахунків коригування не здійснюється.

Податкові зобов’язання, нараховані платниками податку сільськогосподарськими підприємствами, які до 1 січня 2017 року застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу, у період дії та в межах спеціального режиму оподаткування, після 15.01.2017 не підлягають коригуванню на підставі розрахунків
коригування, складених такими платниками податку до таких податкових накладних.

При цьому в разі наступної зміни ціни, внаслідок якої відбувається збільшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, такий постачальник відповідно збільшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок та на суму такого збільшення складає нову податкову накладну, яка підлягає реєстрації в ЄРПН.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу II ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.