X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 25.03.2019 р. № 1247/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Щодо порядку заповнення додатка 2 до податкової декларації з ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула лист Товариства щодо порядку заповнення додатка 2 до податкової декларації з податку на додану вартість (далі - ПДВ) «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду» (далі - Додаток 2) при виникненні від’ємного значення суми ПДВ за рахунок повернення передоплати за товар та коригування податкових зобов’язань з ПДВ у бік зменшення та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Платником податку у своєму листі повідомлено, що у січні 2019 року ним здійснено повернення покупцю передоплати за товар, отриманої ним у травні-липні та жовні 2018 року, та відповідно зменшено податкові зобов’язань з ПДВ, за рахунок чого, у січні 2019 року у такого платника податку виникло від’ємне значення суми ПДВ.

Сума від’ємного значення, що розрахована згідно з пунктом 200.1 статті 201 Кодексу, відображається у Додатку 2 до податкової декларації з ПДВ.

Форма та порядок заповнення і подання зазначеного додатку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (з урахуванням внесених до нього змін і доповнень) (далі - Порядок № 21).

При цьому Кодексом та вказаним порядком не встановлено особливостей та хронології відображення від’ємного значення ПДВ звітного (податкового) періоду в Додатку 2 до податкової декларації з ПДВ.

Деталізація від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями і податковим кредитом, яка переноситься до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, здійснюється лише в частині періодів її виникнення. Такі дані відображаються в Додатку 2 до декларації з ПДВ.

Отже, при заповненні Додатка 2 доцільно застосовувати принцип хронології формування від’ємного значення, згідно з яким податкові зобов’язання поточного (звітного) періоду зменшуються на суму податкового кредиту у хронологічному порядку його виникнення - від найдавнішого до найновішого.

Доцільність застосовування саме такого принципу була запропонована платникам податку листом ДФС від 22.07.2016 № 24830/7/99-99-15-03-02.-17 «Про внесення змін до форми податкової декларації з податку на додану вартість».

Додатково інформуємо, що при поверненні постачальником передоплат і за товар та коригуванні податкових зобов’язань з ПДВ у бік зменшення, від’ємне значення ПДВ виникає за рахунок від’ємного значення податкових зобов’язань, а не за рахунок за рахунок перевищення податкового кредиту над значенням податкових зобов’язань, тому підстав для декларування такого від’ємного значення на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету, у платника податку немає.

Таке від’ємне значення може бути задеклароване платником податку у зменшення суми податкового боргу з ПДВ, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200.3 статті 200 Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу - до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.