Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо справляння екологічного податку в частині скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти (далі – Екологічний податок), керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі − Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні Товариство поінформувало, що розрахунок Екологічного податку проводиться на об’єм стічних вод за показниками лічильника, який фіксує постачання технічної води вторинним користувачам, та кількість забруднюючих речовин, скидання яких нормується, та їх фактичної концентрації у стічних водах. Водночас фактичний скид стічних вод по магістралі відритого типу довжиною 784 м до ставку шламонакопичувача (який має площу поверхні 14,7 га) на Випуску № 2 у спекотні місяці (липень-серпень) 2025 року ‒ відсутній. Тобто використання водного ресурсу для охолодження гарячого обладнання, рельєф місцевості, природні умови призводять до інших фактичних об’ємів скинутих стічних вод.
Також Товариство зазначило, що пункт 249.5 статті 249 Кодексу містить формулу розрахунку податкових зобов’язань з Екологічного податку, за якою податкові зобов’язання складаються з суми обсягів скиду певної забруднюючої речовини, помножених на ставку Екологічного податку за тону цієї забруднюючої речовини та на коефіцієнт 1,5 (у випадку скидання забруднюючих речовин у ставки і озера) за переліком забруднюючих речовин, зазначених у дозволі на спеціальне водокористування (далі ‒ Дозвіл).
Враховуючи вищевикладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:
Щодо питання 1.
Під час оформлення Дозволу Товариством були надані Державному агентству водних ресурсів України відомості про фактичні обсяги скидання (м3/год). Таким чином, порядок обчислення податкових зобов’язань з Екологічного податку за 3 квартал 2025 року базуватиметься на відомостях про фактичні обсяги скидання (м3/год), фактичний скид (г/год) і тривалість доби та податкового звітного періоду, які забезпечать визначення кількості забруднюючих речовин, що були скинуті у звітному податковому періоді.
У подальшому розмір податкових зобов’язань з Екологічного податку обчислюється за формулою, визначеною у пункті 249.5 статті 249 Кодексу.
Порядок обчислення Екологічного податку, який містить методику обчислення сум Екологічного податку, виходячи з фактичних обсягів скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти, ставок податку та коригуючих коефіцієнтів.
Щодо питань 2 та 3.
Оскільки розрахунок податкових зобов’язань з Екологічного податку здійснюється за відомостями, зазначеними у Дозволі, то у разі суттєвих змін умов водокористування Товариству потрібно звернутись до Державного агентства водних ресурсів України щодо уточнення відомостей, зазначених у Дозволі.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |