Головне управління ДПС у м. Києві за результатами розгляду звернення щодо практичного застосування норм законодавства та керуючись статтею 52 глави 3 розділу II Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року
№ 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Платник податків у своєму звернені повідомив, що зареєстрований фізичною особою – підприємцем платником єдиного податку другої групи. Планує здійснювати господарську діяльність пов’язану з кейтеринговим обслуговуванням шкільних і дошкільних закладів освіти (КВЕД 56.21 – Постачання готової їжі для подій), а також організацію харчування для інших спеціальних замовлень від суб’єктів господарювання, що охоплює собою приготування, доставку, організацію споживання продукції власного виробництва і закупних товарів поза межами стаціонарного закладу.
З огляду на зазначене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію, з таких питань:
перебувають на загальній системі оподаткування, критеріям і вимогам, встановленим п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу для застосування спрощеної системи оподаткування в статусі платника єдиного податку другої групи?
Щодо першого – другого питання
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку визначено главою 1 розділу XIV Кодексу.
Фізична особа – підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 розд. XIV Кодексу, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою ( п. 291.3 ст. 291 Кодексу).
Згідно з п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.
Пунктом 291.5 ст. 291 Кодексу визначено перелік видів діяльності, здійснення яких не дає права на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.
Абзацом третім п. 1.3 Правил роботи закладів (підприємств) громадського харчування, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24.07.2002 № 219 зі змінами, визначено, що заклад ресторанного господарства – організаційно – структурна статистична одиниця у сфері громадського харчування, яка виробляє і (або) доготовляє, продає продукцію власного виробництва і закупних товарів.
Таким чином, фізична особа – підприємець - платник єдиного податку другої групи не має права здійснювати господарську діяльність з надання послуг юридичним особам та фізичним особам – підприємцям, які перебувають на загальній системі оподаткування, оскільки це порушує умови перебування на спрощеній системі оподаткування, встановлені п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу.
При цьому, у разі якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку другої групи, здійснює діяльність у сфері ресторанного господарства, такий платник має право приймати замовлення від суб’єктів господарювання (юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців), які перебувають на загальній системі оподаткування, на обслуговування свят, банкетів, інших спеціальних замовлень, оскільки платник єдиного податку під час обслуговування таких замовлень здійснює продаж і організацію споживання продукції власного виробництва і закупних товарів.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу II Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |