X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 15.04.2026 р. № 2167/ІПК/99-00-04-01-04 ІПК

 

Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства …. щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно права Товариства на застосування зменшеної ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок), керуючись статтею 52 Податкового кодексу України                    (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Товариство повідомило що для здійснення своєї господарської діяльності використовує належні йому на праві власності  3 об’єкти нерухомості (нежитлові приміщення-офіс) загальною площею 850,2 кв.м. та протягом 2023-2025 роках декларувало та сплачувало Податок за ставкою у розмірі 1,5 % розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв.м.

Товариство посилаючись на Рішення Київської міської ради від 13.07.2023                          № 6919/6960 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 червня                     2011 року № 242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві» (далі –Рішення № 6919/6960) просить надати роз’яснення, чи має право Товариство застосовувати зменшену ставку Податку починаючи з 18.07.2023  (з дати опублікування Рішення № 6919/6960).

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно  та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо суб’єкта …. (далі – Витяг) (додається до звернення) Товариство є власником 3 об’єктів нерухомості розташованих за адресою: м. Київ, …., а саме:

нежитлові приміщення з № 1 по № 25 (групи приміщень № 229) (в літ. А), загальною площею 398,4 кв.м., реєстраційний номер об’єкту нерухомого майна 000000000000;

нежитлові приміщення-офіс з № 1 по № 25 (групи приміщень № 228) (в літ. А), загальною площею 268,6 кв.м., реєстраційний номер об’єкту нерухомого майна 000000000000;

нежитлові приміщення-офіс з № 1 по № 9 (групи приміщень № 220) (в літ. А), загальною площею 183,2 кв.м., реєстраційний номер об’єкту нерухомого майна 000000000000.

У межах податкового законодавства кожен об’єкт нерухомості, що має реєстраційний номер розглядається як окремий об’єкт оподаткування Податком, з урахуванням функціонального призначення, фактичного використання та інших характеристик такого об’єкта.

Належність  об’єкта нерухомості до того чи іншого класу за Класифікатором будівель і споруд НК 018:2023 (далі – Класифікатор) має бути підтверджено.

Підтвердженням даних щодо характеристик об’єкту нерухомості, зокрема, можуть бути дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, дані Реєстру будівельної діяльності щодо інформації про технічні інвентаризації Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, свідоцтво про право власності на об’єкт нерухомості, матеріали технічної інвентаризації об’єкта нерухомого майна,  тощо.

Податкове законодавство України складається, зокрема, з нормативно-правових актів, прийнятих на підставі та на виконання Кодексу, у тому числі й рішень органів місцевого самоврядування з питань місцевих податків та зборів, прийнятих за правилами, встановленими Кодексом (пункт 3.1 статті  3 Кодексу).

Порядок нарахування та сплати Податку з об’єктів нежитлової та/або житлової нерухомості врегульовано статтею 266 Кодексу.

Сільські, селищні, міські ради, військові адміністрації та військово-цивільні адміністрації (далі – ОМС) згідно з підпунктом 12.4.3 пункту 12.4  статті 12 та підпункту 266.4.2 пункту 266.4 статті 266 Кодексу наділені повноваженнями, зокрема приймати рішення про встановлення місцевих податків та зборів, зміну розміру їх ставок, об’єкта оподаткування, порядку справляння чи надання податкових пільг.

Відповідно до підпункту 69.34 пункту 69 підрозділу 10  розділу ХХ Кодексу, який набрав чинності з 06.05.2023, тимчасово, на період дії воєнного стану на території України, по 31 грудня року, в якому припинено або скасовано воєнний стан, до рішень органів місцевого самоврядування щодо встановлення ставок та пільг з місцевих податків та/або зборів та/або рішень про внесення змін до таких рішень не застосовуються вимоги підпункту 4.1.9 пункту 4.1 та пункту 4.5 статті 4, підпунктів 12.3.3, 12.3.4 і 12.3.7 пункту 12.3, підпункту 12.4.3 пункту 12.4 та пункту 12.5 статті 12 Кодексу та Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», частини четвертої статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

Ставки Податку встановлені у таблиці 1 до  додатка 1 до рішення Київської міської ради від  23.06.2011 № 242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у                                   м. Києві» (далі –  Рішення № 242/5629) (зі змінами) та опубліковані на офіційному веб-сайті Київської міської ради.

З метою підтримки суб’єктів господарювання під час воєнного стану Рішенням № 6919/6960  встановлені нові ставки Податку, зокрема  для будівель та споруд за кодом 1220.9 «Будівлі для конторських та адміністративних цілей інші» – 0,5% замість 1,0 %.  

          При цьому зазначаємо, що для будівель за кодами 1220.2 «Будівлі фінансового обслуговування», 1220.4 «Будівлі закордонних представництв» та 1220.5 «Адміністративно-побутові будівлі промислових підприємств» ставка Податку, встановлена Рішенням № 242/5629,  не змінювалася та становить 1,5%. 

Пунктом 3 Рішення № 6919/6960  визначено, що воно набирає чинності та застосовується з моменту опублікування і діє на строк до дати припинення або скасування воєнного стану та протягом шести місяців із дня припинення або скасування воєнного стану.  Дата публікації 18.07.2023 року.

Рішенням Київської міської ради від 30.01.2025 року №  24/10491 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від  23.06.2011 № 242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у  м. Києві»  забезпечується приведення встановлених ставок Податку до кодів і найменувань будівель і споруд визначених Класифікатором та підтверджено раніше встановлені ставки Податку, зокрема для будівель за кодом 1220 «Офісні будівлі (будівлі для конторських та адміністративних цілей інші)» визначається ставка у розмірі 0,5 %, а для «Офісних будівель (будівлі фінансового обслуговування, закордонних представництв, адміністративно-побутових будівель для промислових підприємств)» визначається ставка у розмірі 1,5%.

При цьому зазначаємо, що наданий до звернення Витяг не містить інформації щодо віднесення  об’єктів нерухомості до класу 1220  Класифікатора. 

За умови підтвердження віднесення об’єктів нерухомості до класу 1220 «Офісні будівлі» Класифікатора, як будівлі (приміщення) що використовуються для конторських та адміністративних цілей тощо, Товариство матиме право застосовувати  ставку податку у розмірі 0,5%, а саме – починаючи з місяця, в якому відбулося офіційне оприлюднення Рішення № 6919/6960  (липень 2023 року).

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу II Кодексу).

 

 

Ця індивідуальна податкова консультація діє до зміни / втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.